Чернігівський район, Чернігівська область

Наше завдання – вселити в людей надію та віру в добро.

Рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Гончарівської селищної ради від 15 листопада 2017 року, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», створено комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Гончарівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області».

Розташований за адресою: c.Смолин ,вул. Перемоги,26,

тел. (097) 750 40 37,

електрона адреса: goncharivske-tercentr@ukr.net

Директор Центру надання соціальних послуг - Оксана Кашпуренко

Центр надання соціальних послуг у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, актами органів місцевого самоврядування, а також Положенням, розробленим відповідно до Типового положення.

Мета створення:

Центр надання соціальних утворився для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Основні завдання:

Основною діяльністю центру є виявлення громадян похилого віку, інвалідів, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги; визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні і наданні соціальних послуг, забезпечення якісного соціального обслуговування (надання соціальних послуг), формування електронної бази даних громадян; установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр, з метою сприяння в здійсненні соціального обслуговування (наданні соціальних послуг).

Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

У складі територіального центру діє 1 структуиний підрозділ: відділення соціальної допомоги вдома.

На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

- громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

Послуги.

Територіальний центр надає послуги громадянам як на платній так і на безоплатній основі.

Усі послуги на безоплатній основі надаються одиноким громадянам, пенсіонерам та інвалідам, які не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд та допомогу.

Усі послуги на платній основі надаються одиноким громадянам, пенсіонерам та інвалідам, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд та допомогу

Внаслідок збирання та узагальнення інформації про становище і життєві обставини жителів громади з метою визначення потреби у соціальних послугах, їх видах та обсягах було виявлено,що на території громади проживає 43 особи, які втратили здатність до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду. Відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від13.11.2013 № 760 проведено визначення індивідуальних потреб з урахуванням ступеня індивідуальних потреб на основі шкал оцінки можливості виконання елементарних та складних дій на кожного громадянина, який отримує соціальну послугу догляду вдома, складено індивідуальні плани догляду на кожного отримувача соціальної послуги догляду вдома, переукладено договори відповідно до вимог Держстандарту на всіх отримувачів соціальної послуги догляду вдома.

У відділенні обслуговуються 20 осіб зі значно зниженою руховою активністю (VI група рухової активності) та 6 осіб з повністю втраченою руховою активністю (V група рухової активності). Саме така категорія громадян потребує більшої уваги та особливого догляду з боку працівників центру.

Із загальної кількості громадян, що обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома, 9 осіб отримує платні соціальні послуги.

Кількість та обсяг послуг,які отримують люди,які проживають на території громади , в повному обсязі задовольняють їхні потреби.

Соціальний робітник с. Смолин- Лутченко Галина Миколаївна разом зі своєю підопічною.

Соціальний робітник с. Жеведь - Новик Тамара Анатоліївна разом зі своєю підопічною.

Директор Центру надання соціальних послуг Оксана Кашпуренко відвідує підопічних.