30 липня  - Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який  у 2013 році був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, з метою підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми та привернення уваги до тяжкого становища осіб, які постраждали від цього злочину.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти.   За оцінками Представництва МОМ в Україні з 1991 року понад 230 тисяч українців є постраждалими . Щороку органами влади України ідентифікуються близько 200 громадян, які стали жертвами цього злочину.  Нині Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Лише за останні 17 років Міжнародною організацією з міграції було надано комплексну реінтеграційну допомогу 13 485 українцям.

Метою торгівлі людьми може бути:

• трудова та сексуальна експлуатація;

• примусове жебрацтво та втягнення у злочинну діяльність ;

• примусове вилучення органів та сурогатне материнство;

• примусовий шлюб;

• усиновлення з метою наживи;

• використання в дослідах, збройних конфліктах, злочинній діяльності.

КОЖЕН ПОСТРАЖДАЛИЙ МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ!

•  правову, психологічну, соціальну та матеріальну;
  •  відновлення документів;
  • сприяння у працевлаштуванні;
  • медичне обстеження та лікування.

Допомога безкоштовна та конфіденційна!

ЗВЕРТАЙТЕСЬ:

• до Гончарівської селищної ради за адресою:смт. Гончарівське, вул. Танкістів, 11;

• до Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА   за тел.  (0462)67-45-14

• до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини  за тел.   (0462)61-25-32

Маючи на меті  підвищити проінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища  жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину, Гончарівська селищна рада долучається до відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми шляхом  проведення інформаційної кампанії. В селищній  раді та  бібліотеках проходять   інформаційні заходи “Скажи: “Стоп! Торгівлі людьми!”, організовані тематичні виставки,  а також  іде розповсюдження буклетів та прегляд документальних фільмів і відеороликів, що  мають на меті інформування суспільства про цю проблему та її небезпеку.

Саме у такий  спосіб, відзначаючи  Всесвітній  день протидії торгівлі людьми,   наша громада  приєднується до  боротьби  з найнегативнішим явищем сучасного світу та захисту прав людини.