31 січня 2019 року за сприяння відділу освіти Гончарівської селищної ради методистами обласного навчально-методичного Центру психологічної служби Чернігівської області (ЧОІППО) Дрозд Оленою Миколаївною та Третинніковою Людмилою Андріївною проведено навчальний семінар-тренінг для вихователів, вчителів початкових класів, вихователів груп подовженого дня, психологів та соціальних педагогів закладів освіти Гончарівської ОТГ за просвітницькою програмою «Навчіть дитину захищатися» (автори: доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, Голова Правління ВБО Українського фонду «Благополуччя дітей»; Олена Нагула, доцент кафедри практичної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук).

Програма спрямована на формування в дітей 4-9 років (І блок) безпечної поведінки та вміння відстоювати  особистісні кордони; на попередження сексуального насильства; має гриф МОНУ, є в переліку профілактичних програм, затверджених наказом МОНУ від 08.08.2017 року №1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року» та  реалізується за підтримки Українського фонду «Благополуччя дітей» у партнерстві з Радою Європи.

Тренінгове заняття в Гончарівську охоплювало теоретичний та практичний блоки. Про те, що інформація подається дітям за допомогою інтерактивних бесід, ігор, казок, програвання сценок та дозволяє спрямувати  поведінку на особисту безпеку та засвоєння п’яти правил безпечної поведінки, учасники змогли переконатися під час практичної частини, виступаючи у ролі ведучих.

Навчання пройшло 17 осіб, які отримали свідоцтва та методичні матеріали для впровадження програми (друковані та електронні версії).

Під час рефлексії, учасники подякували тренерам за цікаве та професійне навчання, організаторам – за створення умов для його проведення, та висловили побажання про продовження навчання в рамках проекту для  просвітницької роботи з дітьми інших вікових категорій.

Гончарівської селищної ради