В Гончарівській громаді - Масляна!

Дата: 11.03.2019 13:04

Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам.    І неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.

Саме збереження таких традицій підтримали жителі Гончарівської територіальної громади.

Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. Вітали з святом піснями і віршованими побажаннями, вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу і  пригощали  жертовним хлібом, схожим  на це небесне світило – млинець. Все свято дзеркально відобразило древні наші традиції, створило справжній весняний настрій,  додало весняного оптимізму на завтрашній день.

Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру!

Та святкуймо наші, рідні тисячолітні свята!