Козеро́ги — село в Україні, в Чернігівському районі Чернігівської області.  Розкинулося в  трьох кілометрах від річки Десни. Поблизу села Козероги знайдені історичні докази двох поселень епохи неоліту V-IV тисячоліття до н.е. і бронзи  II тисячоліття до н.е., одне – ранньослов’янське поселення VIII-Х ст. н.е городище і поселення періоду Київської Русі (IХ- ХIIIст.)

За історичними відомостями село засноване в 1638 році. Площа становить – 1,81 кв. км.  Населення проживає – 263 чол.

За даними на 1859 рік у казенному, козачому й власницькому селі Чернігівського повіту Чернігівської губернії мешкало 536 осіб (279 чоловічої статі та 257 — жіночої), налічувалось 90 дворових господарств.

Станом на 1886 у колишньому державному й власницькому селі Слабинської волості мешкало 832 особи налічувалось 107 дворових господарства, існували постоялий будинок, 7 вітряних млинів.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 849 осіб (421 чоловічої статі та 428 — жіночої), з яких всі — православної віри

Культура та відпочинок: