Суб'єктам господарювання Чернігівщини повернуто з бюджету майже 334 мільйони гривень ПДВ

В управлінні податків і зборів з юридичних осіб повідомили, що впродовж січня-березня поточного року проведено камеральні перевірки 148 суб'єктів господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму 305,6 млн гривень.

Субсидії у травні: умови призначення

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься трьох мільйонів домогосподарств. Решті потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії з квітня

Автоматизованим способом з першого квітня цього року перерахунок пенсії проведений 10677 особам, 4448 особам збільшено загальний розмір пенсії.  Середній розмір підвищення в результаті перерахунку складає 104,76 грн.  Про це повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Пенсійний ЛІКНЕП. Зарплата для пенсії: що робити якщо втрачені документи

Заробітна плата — один із ключових показників, який впливає на розмір майбутньої пенсії. Що робити, якщо з підтвердженням заробітку для обчислення пенсії за період до 1 липня 2000 року виникають проблеми?

Алгоритм розрахунку податкової знижки суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом

Алгоритм розрахунку податкової знижки розраховується наступним чином:       -  визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої (виплаченої) заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ. При цьому, інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;       - на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, яка з урахуванням коефіцієнту, включається до податкової знижки;      - розраховується сума податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку, шляхом різниці між базою оподаткування та понесеними платником податку витратами у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, помноженої на ставку податку;

Кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році – триває!

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує громадянам, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2018 року. В цей час певні категорії громадян зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору.

Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії з квітня

Перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року

Кабінет Міністрів України  20.02.2019 прийняв постанову № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році”, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.