Опитування готовності населення до надзвичайних ситуацій: крок до безпеки та підвищеної готовності

Комісією з питань цивільних Штабу волонтерів Чернігівської області від 17.08.2023 прийнято рішення про проведення опитування, яке спрямовано на визначення рівня готовності місцевого населення до надзвичайних ситуацій. Ініціатива спрямована на покращення рівня безпеки та підвищення готовності жителів області до можливих небезпечних ситуацій.

Про отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

1 червня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову  № 547, якою внесені зміни до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року № 268 (далі - Порядок).

Повідомте мене про вакансію

Шукаєте роботу? Прискорити пошук та зробити його більш ефективним допоможе онлайнсервіс служби зайнятості «Повідомте мене про вакансію» https://bit.ly/3Qw9guI

Ринок праці мовою цифр

Протягом січня-липня поточного року на обліку в службі зайнятості перебували та отримували послуги 13,2 тис. безробітних громадян, кожного 2-го з яких охоплено активними програмами сприяння зайнятості.

Податківці звертають увагу платників на найбільш поширені порушення при використанні РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Чернігівській області в ході здійснення контрольно-перевірочних заходів проводить роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизної групи товарів. Платникам нагадують про обов’язок застосування РРО/ПРРО, звертають увагу на поновлення з 1 жовтня 2023 року відповідальності за порушення вимог Закону України від 6 липня 1995 року № 265-95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших Законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, а також Закону України від 20.09.2019 №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» у випадку здійснення ними розрахункових операцій.

За яких умов дозволено працювати програмному РРО у режимі офлайн

У зв’язку із набранням чинності 01.08.2023 Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відновлено дію абзацу сьомого статті 5 цього Закону, у зв’язку з чим використання ПРРО в режимі офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, заборонено. Про це повідомила Державна податкова служба України.