Передбачено виділення 352,8 млн грн допомоги для погашення 12 % заборгованості по лікарняним

У зв’язку із спадом економічної активності та зупинкою підприємств внаслідок воєнної агресії російської федерації, Фондом соціального страхування України недоотримано понад 5 мільярдів гривень надходжень від єдиного внеску, що стало причиною виникнення заборгованості з виплати лікарняних та декретних допомог застрахованим громадянам, яка станом на 01.10.2022 склала 2,9 мільярда гривень.

Затримка у фінансуванні лікарняних буде скорочена

Від початку війни, у березні-вересні, Фонд соціального страхування України недоотримав понад 5 мільярдів гривень частки ЄСВ відносно планових показників. Водночас, виплати лікарняних, декретних і страхових виплат не призупинялись Фондом ні на день та продовжують фінансуватись у повному обсязі. Однак перевищення потреби у видатках на страхові виплати і допомоги над фактичними доходами, на жаль, призвело до затримки фінансування матеріального забезпечення на близько 57 робочих днів.

З ЖОВТНЯ ПІЛЬГИ ТА СУБСИДІЇ ВИПЛАЧУЄ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України»» починаючи з 1 жовтня 2022 року, Пенсійний фонд України забезпечуватиме виплату житлових субсидій та пільг.

Протягом січня-вересня 2022 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 6,1 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за дев’ять місяців поточного року надійшло  майже 6,1 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 16 відс. перевищує фактичні надходження відповідного періоду минулого року (0,8 млрд грн), - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

За січень – вересень 2022 року платниками Чернігівщини сплачено 16,9 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

За дев’ять місяців поточного року платниками податків Чернігівської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 10,8 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 7,3 відс. перевищує факт надходжень відповідного періоду минулого року. Єдиного внеску надійшло 6,1 млрд грн, що на 34,7 відс. більше за минулорічні надходження, - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

Як підтвердити стаж для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній?

27 вересня ц.р. Кабінет Міністрів затвердив зміни до порядку підтвердження стажу для призначення пенсій. Постановою від 27.09.2022 №1058 Кабінет Міністрів України  вніс чергові зміни до власної постанови від 12.08.1993 №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній».

На понад 1,4 мільярди гривень поповнили бюджети платники Чернігівщини у вересні 2022 року

Платники податків підтримують нашу державу, вчасно сплачуючи податки, навіть у складний воєнний час. Виконання свого громадянського обов’язку щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску сприяє підвищенню обороноздатності країни, дозволяє профінансувати у повному обсязі виплату пенсій, зарплат, соціальної допомоги, а також направити кошти на відновлення інфраструктури та житлового фонду.

За лікарняними і декретними допомогами звернулись вже 1,8 мільйона українців

Близько 1,8 мільйона застрахованих українців звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами упродовж трьох кварталів 2022 року. ФССУ нарахував для них 12,9 мільярда гривень допомог – зокрема, допомог по тимчасовій втраті працездатності, у зв’язку із вагітністю та пологами, а також на поховання.