Як оподатковується продаж сільгосппродукції, вирощеної на власній земельній ділянці

До загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема, вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

За відсутності місць оптової торгівлі пальним, ліцензія отримується за місцезнаходженням суб’єкта господарювання

Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481), відповідно до яких з 01.07.2019 р. запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Анульовано 6 ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

В управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  ГУ ДФС у Чернігівській області проінформували, що станом на 01.05 2019 в області діє 4730 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Упродовж січня – квітня поточного року суб’єкти господарювання Чернігівщини отримали 1620 ліцензій, з них 927 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольними напоями і 693 – тютюновими виробами.

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ – НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦЮЮЧОЇ ЛЮДИНИ

За рахунок коштів Фонду соціального страхування України реалізується ціла низка програм соціального захисту працюючої людини. Перш за все, це виплата матеріального забезпечення застрахованим особам, медико-соціальна реабілітація, ефективне лікування у лікувально-профілактичних закладах. Усі застраховані особи відповідно до індивідуальних програм реабілітації, складених МСЕК, забезпечуються повним обсягом необхідної медичної допомоги та реабілітаційних заходів: проводиться стаціонарне, амбулаторне, відновлювальне лікування в санаторіях. Реабілітаційні послуги надаються санаторіями із висококваліфікованим медичним персоналом і потужною лікувальною базою курортів Трускавець, Моршин, Одеса, Бердянськ, Миргород, місцевого санаторію «Остреч» та інших.

Сплачуйте ЄСВ за новими рахунками

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що з 2 травня 2019 року змінено реквізити рахунків для сплати ЄСВ.

Обсяг податків та єдиного внеску, сплачених на Чернігівщині за 4 місяці 2019 року, складає майже 4,9 млрд гривень

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області проінформували, що в області зареєстровано більше 57,5 тисяч платників, з них майже 22 тисячі юридичних та 35,6 тисяч фізичних осіб.

Ємності для зберігання пального передали в оренду: чи потрібно реєструвати акцизний склад

Якщо фізична особа-підприємець планує за договором відповідального зберігання приймати підакцизне пальне, зберігати його у власних ємностях і відпускати іншій особі, то із 01.07.2019 року ця операція без переходу права власності вважатиметься реалізацією у розумінні п.п. 14.1.212 Податкового кодексу України .

Суб'єктам господарювання Чернігівщини повернуто з бюджету  майже 423 мільйони гривень ПДВ

Суб'єктам господарювання Чернігівщини повернуто з бюджету майже 423 мільйони гривень ПДВ

В управлінні податків і зборів з юридичних осіб повідомили, що впродовж січня-квітня поточного року проведено камеральні перевірки 181 суб'єкта господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму близько 410 млн гривень та документальні перевірки 24 СГ на суму понад 134 млн гривень.