Майже 1,4 мільярда гривень отримали бюджети від платників Чернігівщини у лютому 2023 року

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує всім сумлінним платникам, які не зважаючи на складний воєнний час, сплачують податки та збори і тим самим фінансово підтримують державу.

Шановні роботодавці!

З 29 січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які в тому числі гарантують роботодавцям компенсаційні виплати у різних розмірах та різної тривалості залежно від категорії працівників, яких вони приймають на роботу.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг: кому передбачені знижки у розмірі 100 %, 50 %?

Пільги з оплати житлово-комунальних послуг надаються, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну людину за шість місяців, що передують місяцю звернення, не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2023 році це 3760 грн). Пільга призначається на 12 місяців з місяця, коли таке право виникає.

Щодо протезування та реабілітації учасників бойових дій та постраждалих громадян в Україні

«Сьогодні немає потреби громадянам, які постраждали внаслідок війни, виїжджати за кордон для протезування та реабілітації, оскільки механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації забезпечується в Україні за державні кошти», - зазначив генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій МУЗИЧЕНКО в інтерв’ю Телемарафону «Єдині новини» 19 лютого 2023 року.

Розмір допомоги по безробіттю в 2023 році

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати - на сьогодні 6700 грн. Це передбачено змінами до Закону Україні «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яким, зокрема, регламентовано виплати по безробіттю на період воєнного стану.

Нові компенсаційні програми для роботодавців

Наприкінці січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які, зокрема, гарантують роботодавцям компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних.